Zalety leasingu

Istnieją wady i zalety leasingu. Oto lista najważniejszych z nich:

Zalety:

  1. Niepotrzebny kapitał inwestycyjny. Nowa firma potrzebuje zwykle pożyczki w wysokości około 25% kapitału na zakupienie podstawowych artykułów. Biorąc w leasing, kapitał ten możesz przeznaczyć na inne wydatki.

  2. Brak finansowych ograniczeń. Kiedy pożyczasz pieniądze od jakiejś instytucji, często kontroluje ona twoje wydatki i może nawet je ograniczać. Kiedy dzierżawisz, sam kontrolujesz swoje finanse.

  3. Dłuższy okres płatności. Leasing dotyczy zwykle dłuższego okresu czasu niż pożyczka. Oznacza to, że rozkładasz swoje wydatki na większą ilość lat, a więc mniej płacisz co roku.

  4. Ulgi podatkowe. Leasing jest legalną operacją, podlegającą opodatkowaniu. Aby zakwalifikować leasing jako podlegający opodatkowaniu musi to być rzeczywisty leasing, a nie sprzedaż na raty.

  5. Możliwość wymiany przestarzałego wyposażenia. Kiedy kończy się umowa leasingowa, majątek wraca do właściciela. Dzięki temu w momencie upływu terminu umowy łatwo unowocześnić lub wymienić wyposażenie firmy lub nawet ją przenieść.

  6. Możliwość krótkotrwałego używania sprzętu. Jeśli potrzebujesz specjalnej maszyny na ograniczony czas, możesz wziąć pod uwagę leasing na kilka mięsięcy zamiast ją kupować i sprzedawać. Jest to bardzo korzystne w specyficznych sytuacjach i w biznesie sezonowym.

  7. Znana wielkość płatności. Kwota płatności jest ustalana w momencie zawierania umowy. Jest ona stała przez cały czas trwania umowy. Jeśli natomist pożyczasz pieniądze, aby coś kupić, płatnościmieniają się w zależności od stopy procentowej.

  8. Możliwość korzystania z kosztownego wyposażenia. Leasing umożliwia ci korzystanie z takiego wyposażenia, na które nie byłoby cię stać gdybyś chciał go kupić.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.