Ważna jest lokalizacja firmy

Przekonać się jak ważna dla firmy jest lokalizacja. Od dawna uważa się, że lokalizacja jest jednym z ważniejszych czynników umożliwiających odniesienie sukcesu. W tym rozdziale przyjrzymy się tym elementom, które wpływają na dobrą lokalizację firmy, począwszy od wyboru miejscowości aż do rozważenia lokalnych zarządzeń i osobistych preferencji.

Przypadek chybionej lokalizacji

W sieci sklepów zatrudniony był na kierowniczym stanowisku pracownik blisko związany ze stanową komisją autostrad. Zaplanowano obwodnicę dla jednego z większych miast stanu i gdy tylko plany były gotowe, spółka będąca właścicielem sieci sklepów zakupiła teren i wybudowała tam sklep. Jednak kiedy plany autostrady przedstawiono opinii publicznej, spotkały się one z ostrym jej sprzeciwem. Musiano porzucić koncepcje budowy tej obwodnicy. Sklep nie mógł przynosić dochodów w tak odizolowanym miejscu i został zamknięty po dwóch latach przynoszenia strat. Lokalizacja wydająca się być doskonałą, kiedy planowano autostradę, okazała się złą, gdy pozostała tylko mała wiejska droga bez odpowiedniego ruchu umożliwiającego utrzymanie sklepu. Mniej więcej w tym samym czasie jeden ze sklepów sieci zaczął swoją działalność przy innej autostradzie prowadzącej do miasta. To miejsce okazało się częścią rozwijającej się strefy biznesu. Kilka lat później rozwijająca się spółka otworzyła pasaż ze sklepami kilka bloków dalej. Przeniesiono więc sklep sieci do tego miejsca, aby skorzystać z ruchu wywołanego przez sąsiedztwo innych sklepów.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.