Wady leasingu

Wady:

  1. Krępująca umowa. Leasing prawnie zobowiązuje cię do płacenia właścicielowi aż do upływu określonego terminu. Zobowiązanie to pozostaje aktualne nawet wtedy, gdy już nie potrzebujesz wydzierżawionego wyposażenia.

  1. Utrata majątku. Wraz z wygaśnięciem umowy dzierżawiony majątek powraca do swego właściciela. Niektóre rodzaje majątku stają się z czasem bardziej wartościowe. Leasing nie pozwala na wykorzystanie tego. Kiedy nabywasz majątek, należy on do ciebie po dokonaniu ostatniej płatności.

  2. Utrata kredytu na podatek inwestycyjny. Nabywca jakiegoś majątku otrzymuje kredyt na podatek inwestycyjny. Przy dokonywaniu dużych zakupów może to być znacząca suma.

  3. Brak wygody. Przypomnij sobie nasz przykład przedsiębiorcy budowlanego, który potrzebuje koparki tylko czasami. Chociaż mniej kosztuje go wydzierżawienie maszyny, to jednak nie jest on pewny czy będzie z niej mógł skorzystać wtedy, gdy jej potrzebuje. Jeśli miałby płacić robotnikom, czekającym bezczynnie na koparkę, lepiej by zrobił, gdyby ją kupił.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.