Punkt graniczny

Punkt graniczny stanowi ten poziom sprzedaży, na którym suma poniesionych przez ciebie kosztów stałych i zmiennych dokładnie równa się uzyskanym dochodom. W punkcie granicznym nie ma ani zysku ani straty. Powyżej tego punktu wytwarzasz zysk. Jeśli sprzedaż znajduje się poniżej tego punktu, oznacza to, że w krótkim czasie twoja firma może zbankrutować. Używając prostego równania możesz wyliczyć wielkość sprzedaży potrzebną do punktu granicznego. Punkt graniczny równa się sumie kosztów stałych i kosztów zmiennych.

Sprzedaż w punkcie granicznym = koszty stałe + koszty zmienne

Czy pamiętasz wykres kosztów stałych i zmiennych z poprzedniego rozdziału? Możemy je połączyć ze sobą, aby uzyskać linię całkowitych kosztów. Później możemy wykreślić linię całkowitego dochodu i w ten uzyskanie jeszcze wyższego zysku. Te decyzje dotyczące cen Rosie musi podjąć sama. Na zysk mogą też wpływać pewne detale. Truskawki zbierane rano ważą znacznie więcej niż zbierane po południu.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.