Podatek akcyzowy

W imporcie usług VAT jest podatkiem należnym. Jeżeli prowadzisz więc równolegle działalność krajową lub eksport, możesz od niego odliczyć podatek naliczony, zapłacony w innych transakcjach. W momencie dalszej odsprzedaży sprowadzonych usług doliczasz następny podatek VAT, który tym razem będzie twoim kosztem uzyskania przychodu. W imporcie usług z VAT zwolnieni są podatnicy zwolnieni podmiotów VAT oraz importerzy usług przedmiotowo zwolnienie z VAT. Deklarację VAT składasz co miesiąc w terminie do 25 dnia następnego miesiąca na druku VAT-7. Me składasz deklaracji rocznej. Pamiętaj, jeśli jesteś wspólnikiem w spółce, podatek VAT płaci spółka, ty płacisz tylko podatek dochodowy. Podatek ten zwany podatkiem od towarów luksusowych wprowadzony został w życie tą samą ustawą. Dotyczy towarów, których produkcja lub import obciążone mogą być odpowiednio u producenta i importera następującymi stawkami (1995):

  • wyroby przemysłu spirytusowego i drożdżowego do 95% i do 1900%

  • napoje alkoholowe, piwo, wyroby winiarskie, tytoniowe do 70% i do 230%

  • paliwa do silników do 80% i do 400%

  • samochody osobowe powyżej wartości 7000ECU do 40% i do 60%

  • pozostałe wyroby (broń gazowa, urządzenia do gier losowych, drogie jachty i droga elektronika, zapałki, sól, skóry i odzież futrzana) do 25% i do 65%

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.