Oszacowanie miesięcznych wydatków

Kiedy otworzysz już swoją firmę, będzie ona mieć miesięczne wydatki. Niektóre z nich będą różnić się w ciągu roku. ale powinieneś mieć pewne wyobrażenie tego, czego można się spodziewać każdego miesiąca.

Twoje wynagrodzenie. Niektórzy przedsiębiorcy uznają za swoją pensję każdy dodatkowy dochód. Inni natomiast dodatkowy zysk przekraczający ich minimalne potrzeby oddają z powrotem spółce. Jeszcze inni płacą sobie regularnie ustalone wynagrodzenie. Ty, jako dyrektor- właściciel swojej firmy, wybierasz rozwiązanie, które najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Inne wynagrodzenia i płace. Pensja jest ustalonym wynagrodzeniem za wykonaną pracę, obliczanym zwykle tygodniowo, co dwa tygodnie, miesięcznie czy rocznie. Płace można też opierać na ilości przepracowanych godzin. Pracownik zatrudniony na takich warunkach posiada zwykle kartę, która pokazuje ilość godzin przepracowanych każdego dnia. Pod koniec określonego okresu pracownik otrzymuje zapłatę za ilość godzin przepracowanych w danym okresie.

Miesięczne opłaty za nieruchomości Czynsz dzierżawny to ogólny termin obejmujący opłaty jakich dokonujesz za używanie budynków. Obecnie umowa taka jest leasingiem. Jeśli zakupiłeś budynki i grunt, musisz spłacać dług hipoteczny. Wtedy nie będziesz płacił miesięcznego czynszu, ale za to będziesz musiał płacić podatek od nieruchomości.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.