Informacja o pracownikach.

Wielu pracodawców zbiera informacje o każdym ze swoich pracowników. Są to takie dane jak: adres, numer telefonu, numer ubezpieczenia społecznego, nazwisko najbliższej osoby z rodziny, wielkość wynagrodzenia, godziny pracy.

Rejestr podatków. Wiele dorosłych osób w USA nie zna znaczenia daty 15 kwietnia (w Polsce 30 kwietnia). Jest to coroczny ostateczny termin siadania sprawozdań o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dla dobrze zorganizowanego człowieka interesu, który na bieżąco prowadzi ścisłe i uporządkowane zapisy, ta data jest tylko jednym z terminów. Natomiast dla kogoś, kto w ciągu roku prowadzi zapisy tylko sporadycznie, data ta oznacza konieczność poświęcenia wielu godzin na odszukiwanie ważnych danych.

Dyrektorzy firm, w zależności od potrzeb, stwarzają swoje własne systemy utrzymywania rejestru podatków. Powinieneś być w stanie odnaleźć wszystkie dane dotyczące przepływu gotówki w swojej firmie – ile pieniędzy przyjąłeś, ile pieniędzy wypłaciłeś i w jakim celu. Powinieneś także być w stanie zrobić to na żądanie urzędu skarbowego. Oznacza to, że potrzebne są ci dwa rejestry: jeden, w którym zapisujesz przepływ gotówki (podając źródła i cele) oraz drugi (rodzaj kartoteki), zawierający dokumenty stanowiące uzasadnienie twoich sprawozdań. 

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.