Satysfakcjonujące doświadczenia w pracy

Jeden z autorów zmieniał ostatnio zamki w mieszkaniu ponieważ były lokator nie zwrócił kluczy. Właściciele domu mieszkali na dole i mieli dwoje zewnętrznych drzwi, podczas gdy mieszkanie tylko jedno. Poproszono ślusarza, aby tak założył zamki, żeby klucz do dwojga drzwi otwierał także drzwi do mieszkania , a klucz do mieszkania otwierał tylko drzwi mieszkania. W pośpiechu zamki zostały pozmieniane, klucz do mieszkania otwierał wszystkie troje drzwi, natomiast klucz właścicieli tylko dwoje. Ślusarz musiał ponownie zmieniać zamki, co kosztowało go trochę czasu i materiałów, które mógłby zaszczędzić gdyby uważnie słuchał.

Pomaganie. Dla większości z nas pomaganie- ludziom jest satysfakcjonującym doświadczeniem. Jeśli nasza firma pomaga, a jej koszty są konkurencyjne, zyskamy protektora. Ludzie doceniają pomagającą osobę, która szczerze poleca konkurencję jeśli sama nie ma tego, co potrzebuje klient.

Wywiązywanie się z obowiązków. Ludzie zwykle patronują firmie, która dobrze wywiązuje się z obowiązków. Ważne jest przestrzeganie zobowiązań – dostarczanie w terminie i dotrzymywanie umów. Do Phila przyszedł farmer, który zaoferował mu swój zbiór soi. Phil uzyskał szczegóły dotyczące powierzchni uprawy i wielkości plonu. Wtedy zakontraktował soję i zaproponował cenę za przewidywany plon. Podczas dostawy cena spadła o 7 centów za 1 dt, a ponadto farmer dostarczył 12,5 dt więcej niż ustalono. Phil zapłacił za wszystko ustaloną cenę. Dzięki temu wzmocnił swój profesjonalny image. Wizytówki również pomagają wyrabianiu takiego image.

Służenie. Wszystkie firmy służą społeczeństwu w utrzymaniu i poprawieniu jego jakości. Ludzie biznesu, którzy przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa, udoskonalają swój dom i miejsce pracy. Prosperujące firmy stwarzają ruch dla innych firm w okolicy. Izba Handlowa i inne organizacje pobudzają zainteresowanie społeczeństwa poprzez realizację swego programu.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.