10 najbogatszych ludzi w Polsce

Co roku magazyn Forbes publikuje listę najbogatszych ludzi, według tego rankingu kolejno 10 najbogatszych ludzi w Polsce w 2018 roku to:

Na pierwszym miejscu znajduje się rodzeństwo Sebastian i Dominika Kulczyk, którzy fortunę odziedziczyli po zmarłym ojcu, imperium Jana Kulczyka oparte było na pięciu filarach: chemii, energetyce, infrastrukturze, surowcach oraz nieruchomościach. Ich majątek prywatny wynosi około 14mld złotych.

Drugi na liście jest Michał Sołowow kierowca rajdowy, którego majątek oscyluje w granicach 11, 5 mld złotych. Biznesmen inwestuje głównie w branże chemiczną, w jego portfelu inwestycyjnym znajdują się spółki Synthos, Berlinek czy Revese dawniej Cersanit.

Trzeci na liście najbogatszych Polaków jest Zygmunt Solarz, jego majątek wynosi około 10 mld złotych. Biznesmen zajmuje się głownie branżą związaną z mediami i telekomunikacją. Jest znany głównie jako twórca Telewizji Polsat, choć faktycznie telewizja nadal jest ważnym aktywem finansowym biznesmena to duże zyski generują też dwa inne biznesy Solarza operator sieci komórkowej Plus oraz platforma satelitarna Cyfrowy Polsat.

Czwarty według zestawienia jest Jerzy Starak, jego majątek to około 6mln złotych, biznesmen inwestuje w branże farmaceutyczną. Biznesmen ma 64,5% udziałów w Polpharmie, która ma ponad 5% udział w sprzedaży leków na rynek Polski. Jest też właścicielem niegdyś Warszawskiej Polfy, która dysponuje takimi znanymi markami leków jak Etopiryna, Alka-Prim czy Ibufen. Starak w latach 90 wprowadził na polski rynek takie marki światowe jak Colgate i Nutricię. Milioner posiada też udziały w takich spółkach jak Herbapol i Zakłady Tłuszczowe Kruszewica.

Piąty na liście jest Dariusz Miłek właściciel sieci obuwniczej CCC oraz od 2015 roku właściciel popularnej platformy internetowej oferującej sprzedaż butów eobuwie, biznesmen swój majątek zbił w większości na branży handlowej.

Szósty na liście jest Pan Tomasz Biernacki właściciel sieci sklepów Dino- uchodzi on za najszybciej bogacącego się przedsiębiorce kilku ostatnich lat. O samym Tomasz Biernackim wiadomo niewiele, bardzo dba o swoją prywatność nie udziela wywiadów i nie publikuje w internecie żadnych zdjęć.

Siódmy na liście jest Paweł Marchewka, który sukces osiągnął dzięki handlowi grami komputerowymi. Stworzona przez niego firma jest znana w branży na całym świecie Wyprodukowana przez jego firmę kultowa gra Dead Island sprzedała się w nakładzie 8 mln egzemplarzy. Techland wspópracuje z takimi światowymi spółkami jak Warner Bros i Interactive Entertainment.

Ósme na liście jest małżeństwo Państwo Elżbieta i Bogdan Kaczmarkowie, są oni jednymi z największych w Polsce producentów mebli. Ich firma produkuje meble dla takich marek jak Ikea, posiadają też własną markę Comforty, która zyskała duże uznanie. Bogdan Kaczmarek posiada także ponad połowę udziałów w znanej sieci sklepów z dżinsami Big Star. Majątek małżeństwa to 3442 mln złotych.

Nadal zaszczytne miejsce dziewiąte zajmuje rodzina Pana Zbogniewa Jaruszeka, ich majątek to około 3070 mln. Biznesmen inwestuje głównie w nieruchomości i branże bukmacherską.

Ostatnie miejsce w rankingu 10 najbogatszych ludzi w Polsce za czasopismem Forbes zajmuje German Efromovich, założyciel Synergy Group. Zarabia on głównie na budowie platform wiertniczych a także na transporcie lotniczym.

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.